הדף בטעינה...
גודל גופן: א   א   א   א

 

סוציולוגיה של התרבות (10659)
עמוד <<הקודם   הבא>> הצג אובייקט חדש לפי סדר פרטים לפי בחירת פריטים להדפסה
סוציולוגיה של התרבות
תחום דעת:  המחלקה לסוציולוגיה, למדע המדינה ולתקשורת
קורס:  סוציולוגיה של התרבות 10659
שפה:  עברית
מחבר/ים:  פרופ' מוטי רגב
מחברים נוספים:  ד"ר רונן פרידמן; פרופ' חיים חזן; פרופ' תמר ליבס; ד"ר דפנה הירש; ד"ר סשה וייטמן; ד"ר גרסיאלה טרכטנברג; ד"ר טלי כץ-גרו
קריינים:  דינה ברכה
תיאור:
הסוציולוגיה של התרבות ממקמת את תחומי היצירה ואת שיפוטי הטעם בסביבתם החברתית. כענף ידע סוציולוגי היא אינה מבקשת להעריך או לשפוט את התרבות ואת האמנות, אלא מציעה תובנות בנושאים כמו הקשר שבין טעם באמנויות ובמוצרי צריכה לבין מעמד חברתי וסגנון חיים, היחסים בין תרבות פופולרית לבין תרבות גבוהה, מאפייני התרבות הפוסטמודרנית, הסביבה הארגונית של ייצור התרבות והאמנות, ואופיה של הייחודיות התרבותית הלאומית בעידן הגלובליזציה התרבותית.

ספר זה, הרואה אור במסגרת קורס בסוציולוגיה של התרבות באוניברסיטה הפתוחה, מציג את עיקרי הידע הסוציולוגי בנושאים אלה ואחרים לאור גישות תאורטיות מרכזיות. לצד גישות כמו אסכולת פרנקפורט, אסכולת בירמינגהם וגישת ייצור התרבות, מקדיש הספר שני פרקים לפריסת גישתו התאורטית של פייר בורדייה לתחום התרבות ולמחקרים ששאבו את השראתם ממנה.
© כל הזכויות במהדורה המוקלטת של הספר שמורות לאוניברסיטה הפתוחה. כל שימוש, מסחרי או אחר, בחומר הכלול בספר, אשר אינו למטרת לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה, דיווח עיתונאי, הבאת מובאות, או הוראה ובחינה על ידי מוסד חינוך - אסור בהחלט.
סוציולוגיה של התרבות: הספר כולו - גרסה להאזנה הדפס  
פרק ראשון הדפס  
פרק שני הדפס  
פרק שלישי הדפס  
פרק רביעי הדפס  
פרק חמישי הדפס  
פרק ששי הדפס  
פרק שביעי הדפס  
פרק שמיני הדפס  
[1 (segHrefId1)]
עמוד <<הקודם  הבא>>